KONTAKT
follow me on facebook


Klimat/Pogoda
Deszcze
Długość dnia
Pory roku
Temperatury
Wiatry






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
TEMPERATURY KOSTARYKI

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.



Temperatury w Kostaryce są uwarunkowane położeniem kraju oraz wysokością nad poziomem morza.

Najcieplejszymi miesiącami w roku są marzec, kwiecień i maj, a najzimniejszymi na skutek chłodnych wiatrów z północy grudzień, styczeń i luty. Średnie temperatury dla Mesety Centralnej wynoszą 22°C. Temperatury wybrzeży są z reguły o 10° wyższe niż w centrum kraju i wahają się w granicach od 28–37°C (przy czym najwyższe są na wybrzeżu pacyficznym).

Największe dzienne wahania temperatur zdarzają się podczas pory suchej, kiedy przejrzyste niebo nocą ułatwia wypromieniowywanie ciepła. W porze deszczowej noce są z reguły cieplejsze, a nagromadzone ciepło „podtrzymywane” jest przez chmury. Najmniejsze wahania zdarzają się na wybrzeżu karaibskim.

Na najwyższych szczytach górskich i wulkanach temperatury spadać mogą nawet do 0°C (najniższą zanotowaną temperaturę zmierzono (...)

Niestety ze względu na bezczelne kradzieże danych i informacji z tej strony bez podawania źródła, zmuszeni jesteśmy do zabezpieczania ich przez plagiatorami. Dalsze części tekstów na dane tematy wysyłamy tylko zainteresowanym osobom które zgłoszą się do nas na maila.

KONTAKT

 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński