KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
JASKINIE VENADO

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


Na północ od jeziora Arenal. Uformowane zostały 17 milionów lat temu. Mają łącznie 2,5 km długości. Wejście główne stanowi skalista dziura prowadząca do komnaty z której bierze początek źródełko Venado. Przez wyżłobione przez wodę korytarze dochodzi się do dalszych naszpikowanych stalaktytami i stalagmitami 8 noclegownią dla nietoperzy.

Jaskinie posiadają niekończące się galerie o śliskim podłożu na którym często natknąć się można na mające miliony lat morskie skamieniałości. Odkryte zostały w 1942 roku, kiedy wpadł do nich przez przypadek właściciel pola na którym się znajdowały. W 1962 roku badane były przez pewnego Francuza, a w 1969 amerykańską komisję Energii Atomowej.. W 1990 roku odkryto w nim dodatkową komorę. W 1999 roku na kilka miesięcy zamknięte zostały dla zwiedzających po zanotowaniu kilku przypadków zachorowań przez turystów na chorobę zwaną histoplasmosis.

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński