KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
NICOYA

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


(25.000). Główne miasto półwyspu Nicoya, rywalizujące swego czasu z Liberią o miano stolicy prowincji. Nazwane zostało na cześć kacyka Indian Chorotegas, który jako pierwszy przywódca indiański powitał w 1523 roku ekspedycję Gonzalesa Davili. Prawa miejskie otrzymało w 1918 roku. Najstarszą jego budowlą jest położony w Parku Centralnym XVII-wieczny (1644) kościół San Blas, który ogłoszony został narodowym reliktem. Od 1982 roku funkcjonuje w nim muzeum prezentujące kolekcję rzeźbionych postaci i świeczników z platyny, brązu i miedzi.

Nicoya jest centrum komercyjnym przemysłu pasterskiego. Przy głównym skwerze znajduje się kilka zabytkowych domków, w tym kino z lat trzydziestych, które zamienione zostało na kawiarenkę oraz tablica pamiątkowa aneksji Guanacaste. W południowo-wschodnim rogu ustawione jest otoczone kilkoma filodendronami drzewo Guanacaste. 12 grudnia w mieście odbywa się tzw. fiesta de la Yeguita. Stanowi mieszankę staroindiańskich rytuałów z honorowaniem dziewicy z Guadelupe.

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński