KONTAKT
follow me on facebook






http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

KOSTARYKOPOLIS
DOMINICAL

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WIKIPEDYSTÓW

Uwaga. Strona ta jak i cały portal stanowi wynik pracy naukowej i składa się na czyjś dorobek. Informacje zbierane były latami w poszczególnych krajach i dlatego zabronione jest ich kopiowanie, przetwarzanie oraz pobieranie. Chyba, że napisze się o pozwolenie (dotyczy to m.in. dziennikarzy). Z danych mogą zaś korzystać studenci i uczniowie. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Zastosowane zostały pułapki na plagiatorów. Nie zgadzam się też na ekspansywną działalność Wikipedii. Na bazie tej strony potworzonych zostało na niej wiele haseł o Kostaryce bez podawania źródła. Jej przedstawiciele szabrują polskie strony z danych zapoznając się z konkretnymi wątkami, a następnie po faktach charakterystycznych wyszukują je na zagranicznych portalach podając do nich link. Wiedzą, że w ten sposób nikt nie będzie ich ścigał. Ostrzegam, że jeśli dane z tej strony lub zagranicznych którym moje dane użyczam znajdą się na Wikipedii bez pytania, natychmiast będą wyciągane konsekwencje prawne.


(200). Ograniczona murem palm i nadbrzeżnymi wzniesieniami, mała, spokojna, rybacka mieścina w południowej części wybrzeża prowincji, kilka kilometrów na północ od Parku Morskiego Ballena. Zasiedlona została na początku wieku, kiedy niejaki Victor "Chucuyo" Sibaja. założył tam pierwsze małe plantacje domonicos (odmiany plantanów). Ostatnio, po doprowadzeniu do niej ubitej drogi odkrywana jest przez turystów. Jego brązowo-piaszczysta plaża ma reputację miejsca, gdzie u wybrzeży zaznaczają się bardzo silne prądy morskie.

Niedaleko wykopaliska archeologiczne. Po przewróceniu się drzewa w dżungli, odsłonięte zostały indiańskie grobowce. Archeolodzy wydobyli kawałki garnków, ceramikę oraz resztki petroglifów pisanych kredą na głazach. Są to pozostałości społeczności indiańskiej, żyjącej niedaleko Dominical w okresie od 800-1500. Choroby, jakie przywieźli z sobą odkrywający nowe tereny Hiszpanie, spowodowały poważne uszczuplenie szczepów i w rezultacie ich relokację.

To opis hasła w wersji skróconej, bez korekty oraz z nieuaktualnionymi danymi. Wersja aktualna hasła tylko na zasadzie kontaktu z autorem. Obostrzenia na skutek wykradania danych i podpisywania ich fikcyjnymi źródłami.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński